11111

Menu Menu
Alternate Text Menu

ÜRÜNLER

Alternate Text Alternate Text Alternate Text
TÜM ÜRÜNÜLERİ GÖR

MODULER KLİMA SANTRALLERİ

Alternate Text Alternate Text

HAKKIMIZDA

BİLİMPARK Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin yenilikçi ortamında doğan AERA, her yerde hava kalitesini artırmayı amaçlayan özverili bir Ürün Geliştirme ekibiyle başladı.

2016 yılında ise Pancar Organize Sanayi bölgesinde bulunan ilk tesisimizi açtık. 3.000 m²’yi aşan bu alan, ürünlerimizin en yüksek standartlara uygun ve verimli bir şekilde üretilip size ulaşması için modern makine parkuru ve üretim yönetim sistemleri ile donatıldı.

Aynı yıl, Türkiye Satış Ofisimizi İstanbul’da kurduk ve hem yerel hem de uluslararası müşterilere hizmet verme taahhüdümüzü belirledik. 2017, Modüler Klima santrallerimizi ve ısı geri kazanımlı havalandırma cihazlarımızı pazara sunduğumuz dönüm noktası bir yıl oldu.

2017’nin ikinci yarısında, çözümlerimizin küresel standartlara uygun olduğunu garanti etmek için uluslararası sertifikasyon yolculuğumuza başladık.

2017’nin sonunda, AERA ürün gamını, Kompakt klima santrali ailesinin tanıtımıyla genişletti. Kompakt klima santrali ürün ailemiz, tavana monte edilen yatay tip üniteler ve mekanik oda hacimlerinde ya da dış ortamlarda kurulan dikey tip üniteleri kapsamaktadır. Proje kriterlerine göre rotorlu tip ya da plakalı tip ısı geri kazanım eşanjörü seçenekleri olan bu ürün ailesi ile, “Tak ve Çalıştır” prensibine uygun yapısı ile benzersiz enerji verimliliği ve uygulama kolaylığı sunmaktadır.
Kompakt klima santral ailesi ile HVAC sektörüne öncü Kontrol çözümleri sunan bir üretim firması ile işbirliği yaparak özgün klima santrali kontrolleri geliştirdik. Bu son teknoloji kontroller, uluslararası uzmanlıkla tasarlanıp üretildi ve aynı yıl piyasaya sürüldü.

2018 yılında artan sektör talebi ve sürekli büyüyen hedeflerimiz doğrultusunda yeni bir atılım yaparak, planladığımız gelişmeleri gerçekleştirebileceğimiz 10.000 m²’lik ikinci bir fabrika arazisini satın aldık.

AERA’nın yolculuğu her zaman yenilik ve işbirliği ile karakterize edilmiştir. Bu işbirliğimizin bir örneği, TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurulu) ile yaptığımız öncü ortaklıktır. Bu işbirliği, ilk hükümet destekli geliştirme projemizi hayata geçirme şeklinde meyvesini verdi. Bünyemizde oluşturduğumuz “Mükemmeliyetçi AR-GE Merkezimiz” de doğan özgün ürün tasarımlarımız, bizi Türkiye’nin kendi sektörümüzdeki 3. AR-GE Merkezi olmaya hak kazandırdı ve Devlet Fonlarına erişimimizi sağladı.

2018’de mükemmeliyete olan taahhüdümüz, Modüler klima santrallerimizin EUROVENT tarafından sertifikalandırılmasıyla global pazarlarda da bilinir hale geldi. Bu bilinirlik, özellikle olağanüstü kasa performansı (T2/TB2, EN 1886) ile bizi rakiplerimizden ayırırken, sektörün performans ve enerji verimliliği beklentisinin de artmasını sağladı.
O yıl, yenilik yolculuğumuz, tavana monte edilen ve adsorption özelliğindeki rotorlu ısı geri kazanım eşanjörlerine sahip klima santrallerinin pazara sunulması ile yeni bir dönüm noktası yaşadı.

Özelliğimiz sadece ürünlerimizde değil, aynı zamanda eşsiz çözüm sunma ve hizmet anlayışımızda da yatmaktadır. Bu, bizi sık sık tanınmış rakiplerimizin önünde, en son teknoloji tasarım projeleri için tercih edilen marka haline getirdi.

2021 yılının sonunda, Pandemi sürecinin zorluklarına rağmen, sonuç odaklı çalışarak tamamladığımız yeni üretim tesisimizin tamamlanmasına tanık olduk.

Bu son teknoloji tesis şimdi üretim faaliyetlerimizin ve operasyonel ofislerimizin büyük bir kısmını barındırıyor, sürekli büyüme ve mükemmeliyet arayışımızı yansıtıyor.

2023 Daha sağlıklı iç mekanlar için yaptığımız yolculukta önemli bir adım attık!
Kalite ve sağlığa olan bağlılığımızda önemli bir başarıyı duyurmaktan gurur duyuyoruz: Klima Santrallerimiz TÜV SÜD’den Hijyen Sertifikası aldı.

AERA olarak amacımız iklimlendirme sistemlerinde enerji ekonomisi sağlayacak çözümler üreterek, temiz ve taze havayı iç ortama sağlamak. Hizmet etmek, yenilik yapmak ve topluluğumuzla birlikte büyümek için buradayız.


AERA markası hem Türkiye sınırları içinde hem de ötesinde güçlü bir şekilde yankılanmaktadır.

UYGULAMA ALANLARIMIZ

Kompakt yapıları sayesinde ticari alanlar, konutlar, ofis binaları, oteller, okullar, bankalar, v.b. yapılar için kusursuz çözümler sağlar.
•    Ofisler
•    Oteller
•    Alışveriş Merkezleri
•    Endüstriyel binalar
•    Laboratuarlar
•    Hastaneler
•    Bakımevleri
•    Konferans Salonları
•    Konser salonları
•    Bankalar
•    Restoranlar
•    Kafeler
•    Fuar salonları
•    Müzeler
•    Marketler
•    Mağazalar
•    Okullar ve Üniversiteler
•    Statlar ve Spor salonları
•    Istasyonlar ve Havaalanları

Alternate Text

SATIŞ

Ülke genelinde yürütülen faaliyetler, bu merkez ofisimizden yönetilmektedir. Pazarlama departmanımız, sektörde ürünlerimizin daha iyi tanınmasını sağlamak ve üstünlüklerini anlatmak üzere, proje- taahhüt firmalarına ziyaretlerinin yanı sıra, reklam faaliyetleri , sektör fuarlarında yer alma , seminerler düzenle me gibi tanıtım faaliyetlerini, her zaman sürdürmektedir. Pazarlama Departmanımızın temel hedefi, ürün tanıtımını daha ileri götürmek ve de ürün geliştirmek için yapılabilecekleri belirlemektir. Bu süreçler içerisinde konsept belirlemek için ajanslarla görüşmek de Pazarlama departmanının görevidir. Departmanımız, rakiplerin ve yatırımcının ne yaptığını da takip eder.

Satış departmanımız ise, özel ve resmi sektörde yapılan yatırımlara ürünlerimizin, doğru mühendislik çözümleri ile fiyat-kalite seviyesi içinde satılmasını sağlamak ve gerekirse satış sonrasını kontrol etmek, sözleşme gereği tahsilatı yapmakla sorumludur.

KALİTE

Tasarım faaliyetlerini ve üretimini kalite anlayışı ile sürdüren Aera, uluslararası standartlar çerçevesinde cihazlar üretmektedir.

Faaliyetlerine başladığı tarihten itibaren teknolojik gelişmeleri yakından izleyen hedefleri ile kalite anlayışını bütünleştiren AERA çalışanları, toplam kalite uygulamalarını kurum kültürü olarak benimsemiştir.  

Giriş Kalite Kontrol prosesinde, kalite hedeflerinden ödün vermeden uzman teknik kadrosu ile müşteri memnuniyetini her zaman ön sırada tutmaktadır.

Aera, Proses Kalite Kontrol aşamasında, kalite kriterlerine göre ürünlerin denetimi için kontrol kriterleri geliştirmektedir. Proses Kontrol Sistemi, Kalite Hatalarını belirleme ve sınıflandırmada, maliyeti düşürmede ve nihai ürünün kalitesini yükseltmede önemli rol oynamaktadır.

Aera Ailesi olarak hedefimiz, Müşterilerine istediği kalite şartlarındaki ürünü, kaliteden ödün vermeden, istek ve beklentilerini araştırarak, proseslerimizi ve ürün kalitemizi sürekli iyileştirmek, tam zamanında ve en ekonomik biçimde sağlamaktır.

Final Kalite Kontrol prosesinde, Müşterileri beklentilerini yerine getirerek, tercih edilen ve evrensel özelliklere sahip firma olmayı hedeflemekteyiz. Aynı zamanda kalite ile teknolojik yenilikleri takip eden, çalışanlarını bu doğrultuda eğiten ve faaliyet alanında örnek gösterilen bir kuruluş olmayı hedeflemektedir.

ÜRETİM

Aera iklimlendirme , üretimde süreklilikten sürdürülebilirliğe ilkesine sonsuz bağlı kalarak üretimlerini sürdürmektedir. Yüksek verimlilik yoğun kalite kontrol ile denetlenerek uluslararası standartlarda ürünlerini sektöre sunmaktadır.

Modüler Klima Santrali, Kompakt Klima Santrali, Isı Geri Kazanımlı Havalandırma Cihazları ile sektörde en üst sıralarda yerini almıştır. Yenilikçi ve öngörülü bakış açısı ile üretim kapasitesini her gün arttırmaya devam etmektedir.

Page-İmage

ECO DESIGN

ECO-DESIGN direktifleri, Avrupa Birliğinin enerji tüketen ürünlerdeki enerji kullanım kriterlerini belirlediği ve üreticilerin yasal olarak uyma zorunluğu bulunan kanunların bütünüdür.

Page-İmage

ANEMO TEST LAB

ANEMO TestLab, AERA İklimlendirme bünyesinde bulunan ürünleri mutlak mükemmeliyete ulaştırabilmek amacıyla kurulmuş, yüksek donanımlı prototip test laboratuvarıdır.