11111

Menu Menu
Alternate Text Menu

ÜRÜNLER

Alternate Text Alternate Text Alternate Text
TÜM ÜRÜNÜLERİ GÖR

MODULER KLİMA SANTRALLERİ

Alternate Text Alternate Text
Alternate Text

ECO DESIGN

ECO-DESIGN direktifleri, Avrupa Birliğinin enerji tüketen ürünlerdeki enerji kullanım kriterlerini belirlediği ve üreticilerin yasal olarak uyma zorunluğu bulunan kanunların bütünüdür. Direktifler her ürün grubuna ait  başlıklarda incelenmiştir ve havalandırma cihazları ve  klima santrallerini kapsayan LOT6, 2013 yılında EU 1254/2014 direktif numarası ile Avrupa Parlamentosunda kabul edilerek yürürlüğe girmiştir.

 

Avrupa konseyi tarafından, piyasadaki düşük enerji verimli ürünlerin, yüksek verimli olanları ile yer değiştirmesi amaçlanarak hazırlanan ECO-DESIGN direktifleri belirtilen tarihlerle birlikte CE sertfikası için ön şart olarak kabul edilmiş ve uygun olmayan cihazların AB ülkelerine girişini kısıtlamıştır.

 

1 Ocak 2016 tarihinden itibaren yürürlükte olan ECO-DESIGN direktifi kapsamında, klima santralleri için fan, ısı geri kazanım eşanjörü, ve filtre verimliliği gibi değerler için uyulması gereken bir takım limit değerleri belirlenmiştir. Ayrıca direktifte klima santralinin işletilmesi ile ilgili termal by-pass ve görsel filtre kirliliği izleme gibi kurallar zorunlu hale getirilmiştir.

 

ECO-DESIGN ONAYLI CİHAZLAR 

 

 

 

Document file name Document file type Language Links
Eco Design Katalog PDF TR Alternate Text Alternate Text
Page-İmage

ECO DESIGN

ECO-DESIGN direktifleri, Avrupa Birliğinin enerji tüketen ürünlerdeki enerji kullanım kriterlerini belirlediği ve üreticilerin yasal olarak uyma zorunluğu bulunan kanunların bütünüdür.

Page-İmage

ANEMO TEST LAB

ANEMO TestLab, AERA İklimlendirme bünyesinde bulunan ürünleri mutlak mükemmeliyete ulaştırabilmek amacıyla kurulmuş, yüksek donanımlı prototip test laboratuvarıdır.